Super Mario Bros

Super Mario Bros to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Ma ona charakter konsolowy, czyli może być odtwarzana wyłącznie na specjalistycznym sprzęcie podłączanym do telewizora. W roku swojej produkcji, czyli 1995, była jedną z najnowocześniejszych pozycji w świecie gier. Miała poziomo przesuwający się obraz i liczne funkcje, jakich nie można było spotkać nigdzie indziej. Innowacyjne pomysły jej twórców, firmy Nintendo, sprawiły, że w krótkim czasie świat oszalał na punkcie Super Mario Bros.

gameboyFabuła gry nie jest szczególnie skomplikowana, choć może zaciekawić sympatyków gier platformowych. Bracia Mario są jedynymi ludźmi, którzy nie zostali zamienieni w kamienie czarem Bowsera.

Żeby jednak odczynić uroki i przywrócić swojej krainie – krajowi Toadów normalną postać, muszą oni udać się do księżniczki Peach, która jest jedyną osobą mogącą naprawić rzeczywistość i przywrócić ludziom naturalny wygląd. Po drodze spotka ich wiele niebezpiecznych i fascynujących przygód. Będą też musieli pokonać liczne przeszkody stające im na drodze.

Super Mario Bros zyskało tak dużą sławę, że bohaterowie pojawiający się w grze zostali także wykorzystywani przy innych produkcjach. Sama postać Mario została natomiast uznana za jeden z najważniejszych symboli firmy Nintendo. Ponadto, gra została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa ze względu na fakt, że sprzedała się w największej liczbie egzemplarzy spośród wszystkich gier na konsole.

Dodaj komentarz