Sukces Battlefield 3

Pierwszy tydzień sprzedaży nowej , trzeciej odsłony Battlefield  rozszedł się w nakładzie aż 5 milionów egzemplarzy. To czyni z Electronics Arts i ich gry pretendenta do miana bestsellera mijającego roku.

Rekordowo silne wejście gry na rynek było niespodzianką dla wszystkich, choć nikt nie wątpił w to, że Battlefield odniesie sukces. Okazuje się, że jest to najszybciej sprzedająca się gra w 29-letniej historii koncernu. W ciągu ostatnich dziesięciu lat seria rozeszła się w nakładzie aż 50 milionów kopii na całym świecie. Premierowy tydzień dla trzeciej odsłony Battlefield dostarczył rekordowych liczb nie tylko w nakładzie, ale i w danych dotyczących graczy sieciowych. Jak dotąd dokonano ponad 70 milionów wirtualnych zabójstw, zniszczono ponad 67 milionów pojazdów wszelkiego rodzaju, wyleczono 48 milionów żołnierzy.

 

Wszystkie te dane są imponujące i tworzą z Battlefield 3 głównego pretendenta do miana bestsellera tego roku. Wciąż jeszcze jednak sporą konkurencję stanowi Call of Duty: Modern Warfare 3, która również posiada wiernych graczy na całym świecie. Wiele zależy od tego, jak zostaną poprowadzone dalsze działania marketingowe. Najwięcej leży jednak w rękach graczy, którzy w Battlefield 3 nie mają na co narzekać. Gra jest dopracowana na każdym z możliwych poziomów.

Dodaj komentarz