Gry Nintendo

Firma Nintendo to jedna z najważniejszych marek funkcjonujących na rynku gier i gadżetów elektronicznych. Chociaż powstała w 1889r. po to, by produkować karty do gry hanafuda, to jednak na przestrzeni dekad wyspecjalizowała się w produkcji bardziej zaawansowanych zabawek. Obecnie jest jednym ze światowych potentatów w branży konsol do gry. Jej przychody szacowane są w zawrotnych sumach, a liczba klientów jest wielka na całym świecie.

Rozwój gier video był możliwy, dzięki specjalistom zatrudnionym w korporacji w latach 70-tych XXw. Już w tej dekadzie kupiono prawa do produkcji i sprzedaży gry Magnavox Odyssey. Nie cieszyła się ona jednak popularnością. Gry video były tak rzadkim zjawiskiem, że nikt się nią nie zainteresował. W następnych latach na rynku pojawiały się automaty do gry różnego typu. Jedną z najpopularniejszych gier tamtych czasów była pozycja Donkey Kong. Była ona tym ciekawsza, że można było na niej grać nie tylko przy pomocy automatów do gry, ale również trzech typów konsol.

Łącznie firma Nintendo wyprodukowała 6 konsoli do gier video. Jednak wiele osób najlepiej kojarzy nazwę marki z przenośnymi grami elektronicznymi, tzw. Game Boyami. Zrobiły one prawdziwą furorę wśród nastolatków, jako jeden z najważniejszych gadżetów wykorzystywanych w młodości przez obecnych 20-parolatków.

Obecnie szczególną popularnością cieszy się Nintendo Wii, czyli konsola umożliwiająca grę z symulatorem. Czujniki umieszczone w padach oraz w konsoli sprawiają, że Wii pozwala na grę z fikcyjnym przeciwnikiem, co sprawia, że konsola jest idealna do uprawiania sportu bez wychodzenia z domu. Poza tym, na Wii znajdują się również gry o tematyce innej niż sportowa. Właśnie poprzez gry-symulatory powoli znikają ze sklepowych półek przenośne gry elektroniczne.

Dodaj komentarz