Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto Bardzo ciekawą pozycją z segmentu gier akcji. Znana i lubiana przez graczy seria o złodzieju samochodów dopiero teraz pokazała, na co stać jej twórców. W GTA IV wcielamy się w rolę Nicolaia Bellica, który, jak wiele osób, przybywa do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszego życia. W krótkim czasie odnajdzie się tu robiąc rzeczy niekoniecznie zgodne z prawem, ale z pewnością emocjonujące i pozwalające na spory zarobek.

Co do samej fabuły, to jest ona mało skomplikowana, jak na grę tego typu, ale mimo tego pozostaje niezwykle wciągająca. W wielu misjach mamy możliwość wyboru dalszych losów bohatera, stajemy przed dylematami, np. czy zabić wroga naszego kuzyna, czy też nie. Grafika w GTA IV powinna zachwycić każdego, kto gra na konsolach jak i na PC. Postawiono tutaj na dbałość o detale, bardzo realistyczne sceny, które dają wrażenie, jakby gracz naprawdę brał udział w konkretnych zdarzeniach.

Wcześniejsze serie o złodzieju samochodów miały nieco bardziej kwadratową grafikę, która pozostawała sporo do życzenia. Tym razem, każdy element jest świetnie dopracowany. Szczegóły takie, jak skuwanie kajdankami, realistyczne wypadanie przez szybę w trakcie wypadku i inne momenty sprawiają, że czujemy się, jakbyśmy przeżywali perypetie naprawdę.

Firma ROCKSTAR postawiła na bardziej ponury, mroczny klimat w Liberty City. Na dzień dzisiejszy, udostępnione zostały już dwa dodatki do gry, które kontynuują  przeprawę naszego bohatera Niko Belica przez „amerykański sen” jego kuzyna Romana. Są to GTA Ballad of Gay Tony oraz Lost and Damned.

Dodaj komentarz