Gra Syndicate

Na rynku gier komputerowych i tych na konsole znajduje się mnóstwo pozycji, w których głównym celem gracza jest zabijanie przeciwników. Popularne strzelanki są ulubioną rozrywką dla wielu chłopców, ale i dorosłych mężczyzn. Gustuje w nich również spora grupa przedstawicielek płci żeńskiej. Osoby z mocnymi nerwami potrafią odprężyć się podczas strzelania, dźgania i dokonywania zabójstw na inne sposoby. Jednak niektóre gry są zbyt brutalne i nie zawsze trafiają do sklepów.

Przykładem takiej gry jest Syndicate. W Australii została ona wycofana ze sprzedaży, ponieważ poziom agresji, jaki w niej występują nie jest odpowiedni dla użytkowników. Zadecydowała o tym organizacja zajmująca się określaniem grup wiekowych, do jakich kierowane powinny być poszczególne gry. Syndicate przedstawia jednak nadmiar brutalności, stąd usunięcie jej z rynku. Główne zarzuty odnoszą się do sposobów zabijania – rozczłonkowywania, przecinania, ale też do tego, kogo uśmiercają gracze. Na śmierć narażeni są nie tylko wrogowie, ale tez osoby niewinne. Za zabijanie cywili można nawet zdobyć większą liczbę punktów.

Syndicate jest zaliczana do kategorii gier strategiczno-taktycznych. Jej twórcą jest firma Bullfrog Productions, ale za pojawienie się jej w sprzedaży odpowiadało wydawnictwo Electronic Arts. Pierwsza jej wersja, która powstałą w 1993r. była powszechnie dostępna. W 2006 wydano jej nową wersję, a na przełomie 2011/2012r. na świecie ma pojawić się najnowsze wydanie. To właśnie ono wzbudziło wiele kontrowersji i zostało wycofane ze sklepów w Australii.

Dodaj komentarz