Blackjack – podstawowe informacje

Blackjack

Gry w karty są tak bardzo znane z kilku powodów. Przede wszystkim, charakteryzują się niezwykłą różnorodnością, dzięki czemu każdy z nas może znaleźć tę, która najbardziej przypadnie mu do gustu. Dodatkowo, sprawia to, że nigdy się nimi nie znudzimy, ponieważ zawsze możemy zrezygnować z jednej na rzecz odmiennej. Oprócz tego, gry w karty są nieodłącznym elementem hazardu, a ten umożliwia uzyskanie szybkiego i całkiem sporego zarobku bez większego wysiłku.

BlackjackJedną z najpopularniejszych gier w karty, obok pokera, jest Blackjack. Gra się w niego praktycznie w każdym kasynie. Jego zasady nie są zbyt skomplikowane. Należy w niej uzyskać sumę punktów w kartach, jak najbliższą 21, jednak liczba ta nie może przekraczać 21. Do gry wykorzystuje się z reguły kilka pełnych talii kart (52 kart w jednej talii). Punktacja kart jest nieco inna niż w pozostałych rozgrywkach. Karty od 1 do 9 są liczone zgodnie z cyfrą na nich widniejąca, natomiast wyższe od nich są warte 10 punktów, jedynie as to równowartość 11 lub 1 punktu. To, ile dokładnie będzie oznaczał zależy od tego, jaka liczba będzie lepsza dla gracza.

Blackjack jest grą pojedynczą, ponieważ tylko jeden z klientów kasyna gra w niego z krupierem. Najpierw należy ustalić, jaką kwotę stawiamy, a następnie wyciągamy dwie karty. Tyle samo kart wybiera krupier. Poznajemy tylko jedną jego kartę i na tej podstawie możemy dobrać dla siebie jeszcze jedną kartę, jeśli myślimy, że krupier ma kwotę większą od nas, nie dobierać, jeśli wydaje nam się, że to my jesteśmy bliżej „oczka” bądź też podwoić stawkę zakładu, gdy jesteśmy przekonani, że to my wygramy.

Każdy gracz może obrać inną taktykę podczas gry. Może również korzystać z kilku dodatkowych opcji, które pozwalają dokonywać modyfikacji kart w czasie gry. Tak, jak w wielu innych rodzajach karcianych gier, tak i tutaj występuje kilka odmiennych typów. Nieco inaczej prezentuje się Blackjack amerykański, inaczej europejski. Oprócz tego, można dokonywać drobnych zmian w zależności od indywidualnych upodobań.

Dodaj komentarz